مهمترین قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ

فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین های لباسشویی یکی از مهمترین وسایل آشپزخانه به شمار می روند که امروزه در مدل های مختلف ساخته شده و دارای قابلیت های متعددی می باشد. انتخاب ماشین لباسشویی مناسب می تواند برای مدت طولانی به مصرف کنندگان کمک کند. در این بخش به معرفی انواع قطعات ماشین های لباسشویی سامسونگ می پردازیم.

بدنه ماشین لباسشویی

 معمولا در ماشین های لباسشویی سامسونگ بدنه دستگاه از نوعی فلز مقاوم ساخته می شود که در برابر زنگ زندگی، اکسید شدگی، حرارت و برق گرفتگی مقاومت لازم را داشته باشد. وظیفه اصلی بدنه دستگاه نگهداری و محافظت از قطعات الکترونیکی و مکانیکی داخل  ماشین لباسشویی است.

دیگ

معمولاً در ماشین های لباسشویی سامسونگ دیگ  از جنس استیل و یا دیگر ورق های لعاب کاری شده ساخته می شود تا در برابر زنگ زدگی مقاوم باشد. وظیفه اصلی دیگ ماشین لباسشویی نگهداری آب است.  همچنین بعضی از  قطعات دستگاه مانند ترموستات، مجرای ورودی آب و مواد شوینده، مجرای خروجی آب و پمپ تخلیه در بدنه آن جاسازی می شوند.

آبکش

قسمتی از ماشین لباسشویی است که استوانه ای شکل بوده و تمام سطح آن دارای سوراخ هایی شبیه آبکش است که آّب از طریق آنها وارد آبکش می شود.  در هنگام شست و شوی لباس ها آبکش با حرکت های دورانی خود باعث جابه جا شدن لباس ها و چرخاندن آن ها می ‌شود در نتیجه لباس ها به طور کامل با آب و مواد شوینده تماس پیدا می کنند. البته در دیواره داخلی آبکش برآمدگی هایی وجود دارد تا از سر خوردن لباس ها به هنگام چرخش سریع دستگاه جلوگیری شود.

شیر برقی

این شیر یک قطعه الکترومکانیکی است که با عبور جریان برق از آن مسیر آب را باز کرده و اجازه می دهد که آبی که برای شستشوی لباس ها مورد نیاز است وارد ماشین لباسشویی شود. این شیر در حالت عادی قطع است. در واقع وظیفه اصلی این قطعه کنترل آب ورودی در ماشین لباسشویی است.

زمان سنج

این قطه در واقع همانند مغز فرمان دهنده ماشین لباسشویی عمل می کند که پس از دریافت فرمان شروع به کار، بقیه فرایند شستشو  از قبیل آب دگیری، گرم کردن آب، شستشو با دور کند و تند، آبکشی و خشک کردن را به صورت خودکار و بر اساس برنامه معین شستشو انجام می دهد.

هیدروستات

این قطعه وظیفه اصلی کنترل آب ورودی به ماشین لباسشویی را بر عهده دارد.

پمپ آب

در مراحل مختلف شستشو لازم است که آب کثیف از دستگاه خارج شده و آب تمیز جایگزین آن شود. پمپ آب وظیفه خارج کزدن آب کثیف از داخل ماشین به فاضلاب را بر عهده دارد.

موتور

موتور وظیفه اصلی چرخاندن آبکش را در مراحل مختلف شستشو بر عهده دارد.

واشرهای آب بندی

این واشرها که معمولا از جنس لاستیک هستند برای آب بندی بخش های مختلف ماشین لباسشویی استفاده می شوند. انواع این واشرها در ماشین های لباسشویی سامسونگ عبارتند از واشر آب بندی المنت، واشر آب بندی ترموستات، واشر آب بندی پمپ آب، واشر آب بندی فیلتر و واشر آب بندی شیلنگ ورودی و خروجی آب.

کاسه نمد

وظیفه اصلی این قطعه جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به بلبرینگ های دیگ و پمپ آب در ماشین های لباسشویی است.

فلکه یا پولی بزرگ

وظیفه اصلی این قطعه حرکت دادن آبکش است و به شکل های مختلف بر روی محور آبکش بسته می شود.

پولی کوچک

این قطعه که روی محور الکتروموتور قرار دارد در تنظیم سرعت آبکش نقش دارد.

تسمه

وظیفه اصلی تسمه انتقال نیروی موتور از پولی کوچک به پولی بزرگ است. برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی و خراب شدن تسمه باید پولی کوچک و پولی بزرگ در یک راستا قرار بگیرند. به علاوه شل بودن تسمه باعث هدر رفتن انرژی موتور می شود. تسمه ها  دارای انواع مختلفی هستند از جمله تسمه با مقطع ذوزنقه یا ذوزنقه دندانه دار، تسمه شیاردار، تسمه های دارای اندازه های مختلف و غیره

وزنه یا لنگر

 این قطعات نقش ضربه گیر را در ماشین لباسشویی ایفا می کنند. در واقع وظیفه اصلی وزنه ها و لنگرها در ماشین های لباسشویی سامسونگ برقراری تعادل دیگ در زمان لرزش های دستگاه مخصوصاً در هنگام حرکت موتور با دور زیاد است که برای خشک کردن لباس انجام می شود. این وزنه ها می ‌تواند از جنس بتن سنگین، چدن، سیمان و یا وزنه هایی با روکش پلاستیکی باشند و در بالا، زیر، جلو یا عقب دیگ قرار می گیرند.

انواع ضربه گیر و صنعت

در ماشین های لباسشویی سامسونگ،  برای نگهداری دیگ از فنر و برای ایجاد تعادل در دیگ و محدود کردن حرکات آن در جهت های مختلف از لرزه گیر استفاده می شود. لرزه گیرها دارای انواع مختلفی همچون روغنی اصطکاکی و فنری هستند.

دستگیره و ضامن در

در ماشین های لباسشویی سامسونگ از دستگیره های مختلفی استفاده می شود مثلاً گیره و میکروسوئیچ معمولی بدون قفل، گیره های دارای قفل مکانیکی، گیره های بدون قفل مکانیکی و میکروسوئیچ قفل شونده.

محفظه پودر

 در این محفظه  پودر مخصوص شست و شوی لباس ها ریخته می شود. در ماشین های لباسشویی سامسونگ این محفظه دارای چندین قسمت است که برای استفاده از انواع شوینده ها مانند شوینده‌های اصلی مواد نرم کننده، سفید کننده و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

شیلنگ ورودی آب

این شیلنگ که یک سر آن به آب شهری متصل می شود برای ورود آب به داخل دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

شیلنگ تخلیه یا شیلنگ خروجی

 این شیلنگ که یک سر آن به فاضلاب متصل است به منظور تخلیه آب درون دیگ توسط پمپ تخلیه به کار می رود.

فیلتر

این بخش محل تجمع ذرات مختلفی است که از شست و شوی لباس ها حاصل می شوند مثلاً انواع کرک، پشم، دکمه و غیره. فیلتر یکی از بخش های مهم در ماشین های لباسشویی است.

خرطومی دیگ به فیلتر

از طریق  این خرطومی آب کثیف پس از شستشوی لباس ها از دیگ به فیلتر منتقل می شود.

خرطومی دیگ به محفظه پودر

این خرطومی برای هدایت مخلوط پودر و آب از محفظه پودر به درون دیگ، به کار می رود.

شما عزیزان جهت خرید هرکدام از قطعات ماشین های لباسشویی سامسونگ می توانید با شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان تماس حاصل نمایید.

اطلاعات مقاله
مهمترین قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ
عنوان مقاله
مهمترین قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ
توضیحات
در این مقاله از مرکز فروش قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ قصد داریم به معرفی قطعات تشکیل دهنده ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم
نویسنده
منتشر کننده
دیبا پشتیبان
لوگو منتشر کننده

دیدگاه (2)

  • صفاریان

    سلام و احترام، دستگیره درب خروج لباس ماشین لباسشویی مدل j1440uwn. شکسته، این قطعه رو دارید. با تشکر

    • دیبا پشتیبان

      سلام خیر

یک دیدگاه بنویسید