تلفن های تماس واحد تعمیرات 02147278 ------- واحد فروش قطعات 02144387259 - 02144387258
تعمیرات تضمینی و قطعات ارجینال

مهمترین قطعات ماشین لباسشویی بوش

فروش قطعات ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی یکی از لوازم منزل است که نقش مهمی در تسهیل فعالیت های منزل و پاکیزگی لباس ها و بهداشت افراد دارد. شرکت بوش با بهره گیری از بالاترین تکنولوژی های روز دنیا به تولید مدل های مختلف ماشین لباسشویی اقدام کرده است. تقریبا تمام مدل های ماشین لباسشویی بوش از قطعاتی با بهترین کیفیت و با بیشترین دوام ساخته می شوند. در این نوشتار به معرفی مهمترین قطعات ماشین لباسشویی بوش به کار می رود می پردازیم.

بدنه ماشین لباسشویی

بدنه ماشین لباسشویی معمولا در بر گیرنده سایر اجزاء دستگاه است. در واقع، از بدنه به عنوان چارچوب اصلی در نصب و  استقرار سایر قطعات استفاده می شود. در ماشین های لباسشویی بوش، بدنه دستگاه اغلب از انواع ورق های مقاوم فلزی لعاب کاری شده ساخته می شود.

قسمت جلوی بدنه عموما محل استقرار درب، جاپودری، تایمر، لامپ خبر و… است. پشت بدنه نیز محل استقرار درپوش است که از آن بخش می توان  به تعویض قطعاتی همچون تسمه، ترموستات و غیره اقدام کرد.

مخزن یا دیگ

همواره جنس مخزن اصلی در ماشین های لباسشویی بوش از استیل انتخاب می شود تا علاوه بر استحکام زیاد در برابر عوامل محیطی همچون اکسید شدگی از زیبایی نیز برخوردار باشد.

آبکش

قسمتی از ماشین لباسشویی است که لباس ها برای شستشو در درون آن قرار داده می شوند. این قسمت قطعه ای استوانه ای شکل است و سطح ان دارای منافذ متعددی است که به منظور راه یافتن اب و مواد شوینده به درون آن تعبیه شده اند. در بدنه آبکش معمولا سه برآمدگی وجود دارد که به منظور ثابت ماندن لباس ها به هنگام چرخش سریع دستگاه در نظر گرفته شده اند. در هنگام شستشوی لباس ها، آبکش با حرکت های دورانی خود باعث جابه جا شدن و چرخاندن آن ها می ‌شود تا لباس ها به طور کامل با آب و مواد شوینده تماس آغشته شوند.

مخزن فرعی (چلیک)

این مخزن همواره از دید مصرف کننده پنهان است و تنها با باز شدن درب بالایی یا درب پشتی ماشین لباسشویی بوش قابل دیدن است. به منظور افزایش استحکام، معمولا جنس این مخزن از ورق گالوانیزه لعاب کاری شده است. آب ورودی به دستگاه ابتدا وارد جاپودری و سپس وارد چلیک می شود. در واقع چلیک مخزن نگهدارنده آب حاوی مواد شونده است. برخی از قطعات الکتریکی مانند المنت و صفحه انعکاس حرارت ترموستات نیز در بدنه چلیک نصب شده اند. بعلاوه در قسمت پایین چلیک، یک شیلنگ لاستیکی وجود دارد که به ورودی پمپ تخلیه مرتبط است تا با حرکت پروانه، پمپ تخلیه همزمان آب موجود در آبکش و چلیک را تخلیه کند.

پولی ها

معمولا در ماشین های لباسشویی بوش از دو پولی به منظور انتقال قدرت موتور به محور آبکش استفاده می شود. جنس پولی ها عموما از آلومینیوم ریخته گری شده است.

تسمه

وظیفه اصلی تسمه؛ البته در مدل هایی از ماشین لباسشویی بوش که دارای تسمه هستند، مرتبط کردن پولی بزرگ و پولی کوچک است.

کاسه نمد

وظیفه اصلی این قطعه جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به بلبرینگ های دیگ و پمپ آب در ماشین های لباسشویی بوش است.

شیر الکتریکی

باز کردن مجرای ورود آب به ماشین لباسشویی توسط این قطعه انجام می شود. با عبور جریان برق از این شیر که یک قطعه الکترومکانیکی است مسیر آب باز شده و آب مورد نیاز برای شستشوی لباس ها وارد دستگاه می شود.

موتور

موتور که یکی از مهمترین قطعه های الکتریکی ماشین لباسشویی محصوب می شود با استفاده از جریان برق آبکش را در مراحل مختلف شستشو به حرکت در می آورد.

تایمر

این قطعه یکی از مهمترین قطعات کنترل کننده در ماشین های لباسشویی بوش است که همانند مغز فرمان دهنده دستگاه عمل می کند. پس از دریافت فرمان آغاز به کار، این قطعه، دیگر قطعات را برای انجام مراحل مختلف شستشو از جمله آب گیری، گرم کردن آب، شستشو با دور کند و تند، آبکشی و خشک کردن به صورت خودکار هماهنگ کرده و عملیات شستشو را بر اساس برنامه زمان بندی مشخص شده انجام می دهد.

هیدروستات

وظیفه اصلی این قطعه کنترل مقدار آب ورودی به ماشین لباسشویی است. در واقع این قطعه میزان آب وودی به دستگاه در برنامه های مختلف شستشو را کنترل و تنظیم کرده و از سرریز شدن آب در ماشین لباسشویی جلوگیری می کند.

پمپ تخلیه

وظیفه اصلی این پمپ خارج کزدن آب کثیف از داخل ماشین لباسشویی به فاضلاب است. زیرا در مراحل مختلف شستشو، آب کثیف شده و لازم است که از دستگاه خارج شده و آب تمیز جایگزین آن شود.

یک دیدگاه بنویسید