تلفن های تماس واحد تعمیرات 02147278 ------- واحد فروش قطعات 02144387259 - 02144387258
تعمیرات تضمینی و قطعات ارجینال

مهمترین قطعات اجاق گاز بوش

یکی از لوازم خانگی ضروری اجاق گاز است. پخت و پز با اجاق گاز بوش با اجزا و کیفیت بسیار بالای آن طرفداران زیادی را در میان مصرف کنندگان دارد. قطعات مهم به کار رفته در اجاق گاز بوش متنوع است و دیبا پشتیبان در این نوشتار به معرفی اجزای مهم آن می پردازد.

شبکه چدن

بخشی است که ظرف پخت غذا بر روی آن قرار می گیرد. این قطعه از جنس چدن و نسوز است و دارای مقاومت بالایی است که در اثر دمای زیاد تغییر شکل نخواهد داد. شکل ظاهری آن با توجه به مدل اجاق گاز متفاوت است.

پلیت

ورق فلزی است که بر روی اجاق گاز قرار می گیرد و در شکل های مختلف موجود است.

واشر

واشر زیر فنجانی اجاق گاز پس از نصب باعث جلوگیری از معیوب شدن فندک، ترموکوپل و همچنین نفوذ گرد و خاک و مایعات به داخل اجاق می شود و در نتیجه باعث افزایش طول عمر قطعات برقی می شود.

ولوم یا دستگیره

برای تنظیم حرارت اجاق گاز از ولوم های ضد حرارت استفاده می شود. این ولوم ها در شکل های مختلفی طراحی می شود.

صفحه اصلی اجاق گاز

اجاق گاز بوش دارای صفحات شیشه ای، استیل، سرامیکی و ترکیبی از این مواد طراحی می شود که مصرف کننده مطابق سلیقه و نیاز خود آن را انتخاب می کند.

شیر اجاق

یکی از قطعات اصلی اجاق گاز شیر آن است. با استفاده از شیر می توان میزان گاز ورودی به سر شعله را تنظیم کرد. شیر گاز باید به گونه ای باشد که از نشت گاز جلوگیری کند.

ترموکوپل

قطعه ای که امنیت اجاق گاز را تامین می کند ترموکوپل است. ترموکوپل وظیفه قطع و وصل جریان گاز را به عهده دارد. یک سیستم ایمنی خوب باید در هنگام جرقه زدن سریعا جریان گاز را وصل کند تا شعله روشن شود و هنگامی که شعله بر اثر سر رفتن غذا یا باد زدن خاموش شد سریعا جریان گاز را قطع نماید.

نازل

یکی از قطعات اجاق گاز است که از جنس آلیاژ برنج است و دارای سوراخ کوچکی است که گاز را به داخل محفظه ارسال می کند.

یک دیدگاه بنویسید